ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Potrebujete
poradiť? Ak áno - klikni sem
01
Vyberte si typ poistenia
02
Zadajte svoje údaje
03
Kalkulácia cien
scroll

História cestovného poistenia

Cestovné poistenie má dlhú históriu. Prvá zmienka o takomto poistení pochádza od obchodníka s drevom Maxa von Engela z Budapešti v roku 1905. Von Engel, na základe svojich cestovateľských skúseností, vypozoroval obchodnú príležitosť v poisťovaní batožiny. Neskôr sa k tomuto poisteniu pridalo aj poistenie voči chorobám a úrazu. Takéto poistenie bolo určené predovšetkým pre cestovateľov do ďalekých exotických krajín.

Cestovné poistenie v zákonoch a v občianskom zákonníku

Cestovné poistenie nie je povinné, ale je vhodné ho uzavrieť, najmä ak cestujete do zahraničia. V Slovenskej republike sa cestovné poistenie riadi zákonom č. 87/2015 Z. z. o poisťovníctve. Tento zákon upravuje základné podmienky cestovného poistenia, ako sú: rozsah poistného krytia, výška poistného, poistný vzťah.

Komu je určené cestovné poistenie

Cestovné poistenie je určené pre ľudí, ktorí cestujú počas roka, či už sú to spontánne krátke cesty, víkendové pobyty, dovolenky, alebo cesty do odľahlých destinácií. Môže byť uzavreté pre jednotlivca, rodinu alebo skupinu ľudí. Cestovné poistenie sa uzatvára pre konkrétnu cestu a čas, alebo na celý rok ak klient počas roka cestuje viackrát. Pri balíkoch ročného cestovného poistenia je podmienkou trvalé bydlisko poistenej osoby na Slovensku.

Čo je súčasťou cestovného poistenia

Cestovné poistenie zahŕňa podľa výberu klienta okrem poistenia liečebných nákladov v zahraničí aj poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu, poistenie právnej ochrany na cestách v zahraničí, omeškanie letu, batožiny a poistenie doplnkových asistenčných služieb. Niektoré poisťovne už ponúkajú možnosť pripoistiť si aj náklady, ktoré klientom môžu vzniknúť v súvislosti s ochorením Covid-19.

kvet
kvet2

KOMPLEXNÁ PONUKA NA SLOVENSKOM poistnom TRHU