ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ako si vylepšiť domácnosť? Tieto tipy vás prekvapia!

Doma sa máte cítiť dobre. Zároveň je vaša domácnosť priestor, v ktorom máte maximálnu kreatívnu slobodu. Ako spojiť jedno s druhým?

Vylepšiť si domácnosť nemusí byť nič drahé ani komplikované. Aj najmenší detail môže často urobiť obrovský rozdiel. Týchto pár tipov vás o tom presvedčí.

1. Obyčajné zrkadlo

Väčšina z nás túto domácu pomôcku berie “príliš osobne”: zrkadlo slúži na to, aby sme sa v ňom videli v prvom rade my. Skúste sa však trochu odosobniť a predstavte si zrkadlo ako spôsob, ktorým sa dá opticky zväčšiť priestor či dokonca zlepšiť v ňom svetelné podmienky. Správne umiestnené zrkadlo, hoci aj len tak opreté o stenu, môže narobiť hotové zázraky.

2. Vylepšiť domácnosť viete aj najmenším doplnkom

Nemusíte sa báť toho, že dizajnové doplnky domácnosti musia byť vždy iba drahé a exkluzívne záležitosti. Oveľa dôležitejšia je kreativita, napríklad, ak nejakému zdanlivo banálnemu predmetu skrátka zmeníte funkciu. Warholovský kvetináč alebo váza z konzervy od polievky značky Campbell, ktorú ste si priniesli zo zahraničia. Stará plechová tabuľa s nápisom “Pozor, padá omietka”, ktorú u vás v práci vyradili, sa doma v obývačke mení na vtipný umelecký doplnok. Alebo čo také drevené veko od debničky, do ktorého nasypete piesok a obyčajnou špajdľou doňho nakreslíte línie a obrazce? Odrazu máte doma na stole hotovú zenovú záhradu.

 Blog 2024 / Ako si vylepšiť domácnosť? Tieto tipy vás prekvapia! - foto
 Blog 2024 / Ako si vylepšiť domácnosť? Tieto tipy vás prekvapia! - foto

3. Poistenie domácnosti

Rovnako dôležité ako mať peknú domácnosť, je mať ju zabezpečenú. Ani tu nejde o nič komplikované, či finančne náročné. Na webe MojePoistenie.EU si vyklikáte pár jednoduchých kritérií a praktický porovnávač poistenia vám za chvíľu nájde najlepšie poistenie domácnosti spomedzi ponúk všetkých relevantných poisťovní na trhu. Dokonca ho môžete priamo aj uzavrieť online na webe MojePoistenie.

4. Nielen to, čo vidíte

Vylepšiť domácnosť si môžete nielen tým, že do nej niečo praktické alebo estetické pridáte, ale aj tým, že sa z nej pár vecí zbavíte. V prázdnejšom minimalistickejšom priestore sa budete cítiť lepšie, bez zbytočných vizuálnych vnemov si v ňom lepšie oddýchnete. Pouvažujte nad tým, koľko magnetiek na chladničke, zarámovaných obrázkov na poličke či sošiek na komode máte už len zo zvyku a nebojte sa ich preriediť. 

5. Na záver to najdôležitejšie

To najdôležitejšie vo vašej domácnosti sú ľudia, s ktorými ju zdieľate. Nezabudnite sa okrem povysávaných podláh či čistých okien starať aj o blaho svojich blízkych. Vyhraďte si čas, ktorý u vás doma strávite spolu, napríklad pri stole s dobrým jedlom alebo televíznom programe, ktorý je obľúbený vás všetkých. Rýchlo zistíte, že kvalita vášho života stúpla aj bez drahých doplnkov či prerábania bytu.


Mohlo by vás zaujímať